Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizích a odborných slov :


Alergie
- je nepřiměřená reakce imunitního systému organizmu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Projevy alergie mohou být různé, mimo jiné i zduření sliznic hltanu a bolest v krku.

Antimikrobiální látka - je lék, který usmrcuje některé mikroorganismy, většinou jde o přípravky na přírodní bázi. Antibakteriální látky jsou antiseptika, která působí pouze proti bakteriím.

Antiseptika - jsou protimikrobiální látky aplikované na živou tkáň/kůži ke snížení rizika infekce, sepse nebo hniloby. Některá antiseptika jsou skutečně baktericidní, tedy schopna ničení mikrobů, zatímco jiná působí pouze bakteriostaticky a brání množení mikrobů.

Bakteriální infekce - je infekce (zánět) způsobený rozmnožením některého z druhů bakterií. Záněty mohou být i hnisavé hnisavé. K léčbě bakteriálních infekcí se používají antibiotika.

Echinacea - Třapatka nachová (Echinacea purpurea) je rostlina z čeledi Hvězdnicovitých. Používá se jako podpůrná léčba při nemocech z nachlazení a infekcích dýchacích a močových cest. Prospěšné účinky při léčbě těchto infekcí jsou přisuzovány schopnosti rostliny stimulovat imunitní systém. Používá se též na špatně se hojící rány a na zánětlivá kožní onemocnění.

Paracetamol - je léčivo, jež působí proti bolestem a zvýšené tělesné teplotě, je jen mírně protizánětlivé. Patří do indikačních skupin analgetikum a antipyretikum.

Stres - je stav organismu, který je obecnou odezvou na jakoukoliv výrazně působící zátěž, ať už fyzickou nebo psychickou. Při stresu se uplatňují obranné mechanismy, které umožňují přežití organismu vystaveného nebezpečí. Stres může vyvolat psychosomatické reakce, tedy různé zdravotní obtíže. Při dlouhodobém působení snižuje i obranyschopnost.

Virová infekce - je infekce (zánět) způsobený rozmnožením patogenních virů. Způsobuje různá onemocnění organismu.


Diskuse (7 komentářů)

Uhrinova, (03. 10. 2010 17:31) Reagovat
Prosila by som o objasnenie pojmu pozitívne protilátky ako i možné následky pri liečení.
Smithf193, (25. 02. 2015 09:07) Reagovat
Really enjoyed reading ur blog. facgekbgckcddkae
Hugo, (26. 07. 2015 17:01) Reagovat
If you violate those laws within the process within your work, a debtor might be entitled suit your company for damages.While federal law caps a debit card user's liability at $50, you could possibly lose $500 when you use a debit card , nor report the fraud within 48 hrs of discovering it.citi cards pay bill citicards secure sign in: http://www.kalpavasi.com/who-else-wants-learn-about-citicards-secure-sign.html
Maureen, (08. 10. 2015 12:15) Reagovat
Link exchange is nothing else however it is only placing the other person's web site link on your page at suitable place and other person will also do similar in support of you.my weblog :: Restora Cream Skincare: http://one1world.ru/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=275834
Rae, (20. 10. 2015 14:50) Reagovat
I really like reading an article that can make men and women think.Also, thanks for allowing me to comment!Here is my website Titanium Pro Reviews: http://www.telediez.com/index.php?url=http://titaniumpro.net/
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest v krku.info
Kontakty