Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizích a odborných slov :


Alergie
- je nepřiměřená reakce imunitního systému organizmu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Projevy alergie mohou být různé, mimo jiné i zduření sliznic hltanu a bolest v krku.

Antimikrobiální látka - je lék, který usmrcuje některé mikroorganismy, většinou jde o přípravky na přírodní bázi. Antibakteriální látky jsou antiseptika, která působí pouze proti bakteriím.

Antiseptika - jsou protimikrobiální látky aplikované na živou tkáň/kůži ke snížení rizika infekce, sepse nebo hniloby. Některá antiseptika jsou skutečně baktericidní, tedy schopna ničení mikrobů, zatímco jiná působí pouze bakteriostaticky a brání množení mikrobů.

Bakteriální infekce - je infekce (zánět) způsobený rozmnožením některého z druhů bakterií. Záněty mohou být i hnisavé hnisavé. K léčbě bakteriálních infekcí se používají antibiotika.

Echinacea - Třapatka nachová (Echinacea purpurea) je rostlina z čeledi Hvězdnicovitých. Používá se jako podpůrná léčba při nemocech z nachlazení a infekcích dýchacích a močových cest. Prospěšné účinky při léčbě těchto infekcí jsou přisuzovány schopnosti rostliny stimulovat imunitní systém. Používá se též na špatně se hojící rány a na zánětlivá kožní onemocnění.

Paracetamol - je léčivo, jež působí proti bolestem a zvýšené tělesné teplotě, je jen mírně protizánětlivé. Patří do indikačních skupin analgetikum a antipyretikum.

Stres - je stav organismu, který je obecnou odezvou na jakoukoliv výrazně působící zátěž, ať už fyzickou nebo psychickou. Při stresu se uplatňují obranné mechanismy, které umožňují přežití organismu vystaveného nebezpečí. Stres může vyvolat psychosomatické reakce, tedy různé zdravotní obtíže. Při dlouhodobém působení snižuje i obranyschopnost.

Virová infekce - je infekce (zánět) způsobený rozmnožením patogenních virů. Způsobuje různá onemocnění organismu.


Diskuse (7 komentářů)

Marisol, (22. 03. 2016 10:52) Reagovat
I used to be suggested this web site via my cousin. I'm now not certain whether or not this put up is written through him as no one else realize such particular about my difficulty. You're incredible!Thank you!my site; the: http://www.youube.com
Alicia, (28. 06. 2016 23:00) Reagovat
Hi there to all, how is everything, I think every one is getting more from this website: http://arnaudcharlier.be/forum/profile.php?id=21415,and your views are good for new people.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Bolest v krku.info
Kontakty